BİRİNCİ AĞIZDAN HİPNOZ DENEYİMİ

- 2 -

İkinci hipnoz deneyimim ilk deneyimime göre çok farklıydı benim için. Aslında ilkiyle alakası yoktu bile diyebilirim. İkinci hipnoz deneyimimden daha çok etkilendim ve hipnozdan çıktıktan sonra kendimi çok garip hissetim hala daha hissetmekteyim. İlk hipnozumda ben dinleyen pozisyonumaydım ve hep güzel şeyler geliyordu gözlerimin önüne, daha rahat daha huzurluydum. İkinci hipnoz deneyimimde ise konuşuyordum ama tam olarak ne konuştuğumdan emin değilim. Ayrıca aşırı derecede bir duygu boşalması yaşadığımdan da eminim çünkü hipnozdan çıktktan sonra yüzüm gülse de hipozdayken ağladığımı ve üzüldüğümü farkettim bazı şeyler için. Dün gece terapiste neler anlattığım geldi aklıma. Bana "Ben senin tüm bu konuşmaları unutmanı tercih ediyorum" demesi çınladı kulaklarmda. Ben de içimden hayır unutmak istemiyorum demiştim o an, ya da unutmasam ne olur ki diye düşünmüştüm. Hipnozdan ilk çıktığımda şaşkındım, bir şeyler hatırlıyorum diye düşünsem de hiçbir şey netleşmemişti. Şu an neteşmiş durumda ama terapiste söyediklerimi ne konuşmak ne de tekrar anlatmak istiyorum. Biraz korku var sanırım içimde endişeyle karışık olarak. Ayrıca hatırladıklarım doğruysa eğer şakınlıkta var. Günlük hayatımda aklıma gelmeyen kişilere farklı konularda kızgın ve kırgın olduğumu farkettim.

Ayrıca anladığım kadarıya şu ana kadar hiç kimseye bahsemediğim bir konudan bahsetmiştim terapiste. Bana "Hiç kimseye söylemediğin bir sırrın var mı?" diye sorduğunu hatırlıyorum hipnozayken ve bu soru üstüne duraksayıp, söylesem mi söylemesem mi diye düşündüğümü anımsıyorum. Sonuç olarak anlaşılan söylemişim. Dün eve giderken, evdeyen ve gece yatağıma yattığımda sürekli içimden bir ses konuşuyordu. Hakkında konuşulan kişi bendim. İçimdeki ses benden ‘’o’’ diye bahsediyordu. Çok ilginç gldi açıkcası bu bana. Sanırım hipnozdayken de kendimden "o" diye bahsetmekteydim. Bu da aslında hipnozdayken konuşanın ben değil benim bilinçdışım olduğunu gösteriyor bence.

Her ne olursa olsun, bence yine çok ilginç bir deneyim yaşadım. Buraya da öğrenmeye ve kendimi tanımaya geldiğime göre karşıma çıkan her şeye zor da olsa göğüs germeliyim diye düşünmekteyim.

S.S. - 2009